Atrakcje

Image

Trzy Korony i Sokolica

Trzy Korony są jednym z najatrakcyjniejszech turystycznie i widokowo miejsc w Pieninach, a przez wielu uważane są nawet za ich symbol. Ten unikalnie uformowany masyw górski jest idealnym miejscem wycieczek dla wszystkich, którzy szukają spokoju i pragną na chwilę uciec przed zgiełkiem miasta. Już w 1842 r. H. Kratter pisał o Pieninach: "Nie ma (...) gościa, który by nie odwiedził tych szczytów ze strony dostępnej (...) i nie napasł się stąd najpiękniejszym i najmilszym widokiem Karpatów".
Image

Pijalnia Wód Mineralnych

Szczawnica słynie nie tylko z doskonałych teraz narciarskich i licznych szlaków górskich, ale przede wszystkim z niepowtarzalnego klimatu, który ma niezwykłe właściwości prozdrowotne. Nie tylko świeże powietrze, pochodzące z gęsto otaczających Szczawnicę lasów, korzystnie wypływa na odnowę sił witalnych i poprawę nastroju. Uzdrowisko Szczawnica dysponuje aż 12 źródłami wód mineralnych - wody te to szczawy wodorowęglanowe, sodowe, jodkowe i bromkowe, bogate w sole mineralne i liczne mikroelementy. Pijalnia Wód Mineralnych znajduje się we wschodniej części placu Dietla, w stylowym „Domu nad Zdrojami” wybudowanym przez Józefa Stefana Szalaya w 1863 roku.
Image

Spływ Dunajcem

Spływ Dunajcem uważany jest nie tylko za jedną z największych atrakcji regionu, ale również za jeden z najpiękniejszych przełomów na naszym kontynencie. Dowodem na to może być ogromne zainteresowanie jakim niezmiennie cieszy się spływ - corocznie korzysta z niego nawet kilkaset tysięcy turystów z Polski i z zagranicy. Spływ na starodawnych tratwach jest unikalną rozrywką, która pozwala obcować z zapierającymi dech w piersiach widokami, a opowieści flisaków nadają tej atrakcji wyjątkowego charakteru.
Image

Stadnina koni Rajd

Stadnina Koni Rajd zaprasza do swojego niezwykłego królestwa, pełnego pięknych widoków i niezapomnianych wrażeń. Zaledwie 6 km od Szczawnicy, w malowniczych Jaworkach, można pod okiem instruktora wziąć pierwszą lekcję jazdy konnej lub wybrać się na konną wycieczkę do rezerwatu krajobrazowego Biała Woda. Bardziej doświadczonym jeźdźcom Stadnina oferuje kilkudniowe konne wycieczki w górach.
Image

Wąwóz Homole

Ten urokliwy i malowniczy zakątek w Małych Pieninach, oferuje zapierające dech w piersiach widoki nawet zimą. Unikalna kompozycja krajobrazu, zieleni i spokojnie płynącego strumienia otoczonego przez skalne ściany, tworzy przyjemną i nietrudną trasę, idealną na romantyczny spacer lub rodzinny wypoczynek. W zadbanym i przystosowanym do odwiedzin turystów wąwozie zachwycić się można pięknym wodospadem, przy którym wybudowano schody prowadzące na polanę, na której można zrelaksować się wśród śpiewu ptaków przed powrotem lub wyruszeniem w dalszą wędrówkę w kierunku szczytu Wysoka.
Image

Muzyczna Owczarnia

Zaledwie 10 minut jazdy samochodem ze Szczawnicy, w samym sercu Jaworek, swoje miejsce ma jeden z najbardziej wyjątkowych klubów muzycznych w Polsce. Muzyczna Owczarnia to miejsce unikatowe i kultowe, kochane przez wszystkich, którym bliska jest muzyka. To przede wszystkim miejsce, do którego się wraca i które przyciąga jak magnes, jeśli już raz się je odwiedziło. Muzyczna Owczarnia potrafi rozkochać w sobie nie tylko fanów muzyki, ale również samych artystów, którzy stale do niej powracają - między innymi muzyków zespołu The Animals i światowej sławy skrzypka Nigela Kennedy’ego, który zdecydował się nawet nieopodal Owczarni wybudować swój dom. W Muzycznej Owczarni w każdy weekend odbywają się koncerty jazzowe, bluesowe i rockowe, a nawet plenery fotograficzne i malarskie.
Image

Czerwony Klasztor

Zbudowany w 1319 roku i malowniczo umiejscowiony nad Dunajcem kompleks klasztorny, to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Sprzyja temu bardzo atrakcyjne położenie z widokiem na Trzy Korony i spokojna, kameralna atmosfera tego słowackiego miasteczka. Obecnie w kompleksie miejsce ma warte odwiedzenia muzeum, a przy klasztorze znajduje się restauracja i liczne sklepy z pamiątkami regionalnymi i oscypkami.
Image

Atrakcje dla aktywnych

Urokliwe Pieniny to nie tylko miejsce relaksu i spokojnego odpoczynku, ale także doskonałe miejsce dla osób wymagających aktywnego wypoczynku w bardziej ekstremalnej formie. W pięknych, górzystych terenach Pienin, organizowane są jazdy off road samochodem terenowym lub quadami, rafting i spływy kajakowe na Dunajcu, paintball, a nawet tyrolka - zjazd na linie nad Dunajcem w obie strony. Dla dzieci natomiast dostępne są bezpieczne, rodzinne parki linowe.


Nocleg w Szczawnicy daje sposobność do skorzystania z wielu atrakcji i możliwości wypoczynku, wśród których każdy turysta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zapraszamy do naszej malowniczej Szczawnicy!

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

© 2019 Pensjonat Skalny ***